search_icon
سوپر مارکت قزوین | فروشگاه اینترنتی مرسیز
جستجو
دسته بندی
طرز تهیه موهیتو نعنایی با دو روش مختلف

طرز تهیه موهیتو نعنایی با دو روش مختلف

18 بازدید - 22 خرداد 1403

طرز تهيه موهيتو نعنايي با 2 روش مختلف :

 

روش اول براي تهيه موهيتو:

در اين روش  براي تهيه اين نوشيدني خوشمزه تابستاني از شکر استفاده شده 

 

مواد لازم براي موهيتو نعنايي  :

شکر :يک و نيم پيمانه

برگ نعنا :دو پيمانه

ليمو :يک عدد برا ي تزيين

آب گازدار يا سودا :8 پيمانه

آب :سه پيمانه

شربت ليمو :دو پیمانه

آب ليمو :يک پيمانه

دستور تهيه موهيتو نعنايي :

ابتدا برگ هاي نعنا را از ساقه جدا کرده و داخل تشت آب سرد بريزيد و سپس آن ها را از آب خارج کرده و داخل آبکش بريزيد و کنار بگذاريد . بعد از پاک کردن آن بايد دو پيمانه برگ نعنا داشته باشيد . در اين ميان شکر را با دوسوم آب ترکيب کرده و براي 5 دقيقه در مايکروفر قرار دهيد . بعد از 5 دقيقه مخلوط آب و شکر را از مايکروفر خارج کرده و برگ هاي نعنا را به آن اضافه کنيد و براي 5 دقيقه کنار بگذاريد تا عطر نعنا با شربت ترکيب شود . بعد از 5 دقيقه برگهاي نعنا را از آب خارج کرده و با دست فشار دهيد تا عصاره آن خارج شود سپس آن را کنار بگذاريد .

 

در اين مرحله آب باقي مانده را به مخلوط آب و شکر و نعنا اضافه کرده و آب ليمو و شربت ليمو را هم بريزيد و همه مواد را با هم مخلوط نماييد . در مرحله آخريک عدد ليمو را برش هاي نازک بزنيد و به همراه چند عدد برگ نعنا و مقداري يخ داخل يک تنگ بريزيد و شربت را به آن اضافه کنيد . در آخر آب گاز دار را افزوده و بعد از يک هم زدن آن را داخل ليوان بريزيد و سرو نماييد . ميتوانيد يک برش از ليمو را براي تزيين لبه ليوان قرار دهيد .

 

روش دوم براي تهيه موهيتو:

در اين روش براي اينکه نوشيدني خاصيت بيشتري داشته باشد و بتواند در فصل گرما ما را از گرما زدگي حفظ کند از عسل استفاده شده است.

 

مواد لازم براي موهيتو  :

دو عدد ليموترش

يک قاشق غذاخوري عسل

مقداري يخ

8 برگ نعنا + چند برگ براي تزيين

يک قوطي دلستر ليمويي يا آب گاز دار هرکدام که در دسترس بود

 

 دستور تهيه موهيتو :

ابتدا برگهاي نعنا را شسته و ريز خرد کنيد چند برگ از آن را جدا کرده و براي تزيين کنار بگذاريد و مابقي را خرد نماييد . ليمو ها را شسته و چهار قاچ کنيد و اگر هسته داشت آن را جدا کرده و يک يا دو برش از ليمو را براي تزيين کنار گذاشته و مابقي برش هاي ليمو را به قطعات کوچکتري خرد نماييد . ليموي خرد شده را داخل غذاساز بريزيد و دستگاه را روشن کنيد تا ليمو بخوبي له شده و حالت پوره پيدا کند .

 

در ادامه يخ را افزوده و دستگاه را مجدد روشن کنيد تا يخ ها بخوبي خرد شده و با ليمو ترکيب شود سپس عسل را بريزيد و براي چند ثانيه ديگر مواد را هم بزنيد تا بخوبي با هم ترکيب شوند . حالا پوره بدست آمده را به ظرفي منتقل کرده و نعناي خرد شده و آب گاز دار يا دلستر ليمويي را اضافه کنيد و هم بزنيد تا يکدست شود . موهيتوي آماده شده را در ليوان هاي مورد نظر بريزيد و آن ها را با برگهاي نعنا و برش هاي ليمويي که کنار گذاشته بوديد تزيين کنيد و خنک سرو نماييد.

 

نکات تکميلي در مورد موهيتو نعنايي:

موهيتو نعنايي جزو نوشيدني - مخلوط ميباشد

زمان آماده سازي مواد اوليه و مايحتاج آن حدودا 20دقيقه

توجه نماييد مقدار مواد اوليه و دستور تهيه براي 4 نفر مناسب ميباشد .

ارسال دیدگاه